Průběh svatebního focení

Každá svatba je jiná, stejně tak každá dvojice. Tak se to snažím zachytit. Snažím se zachytit to, co se děje okolo. Bez velkého zasahování, pózování nebo rušení. To co vidím. Snažím se splynout s hosty, být jednou z Vás, ta s foťákem :).

V mých svatebních balíčcích máte možnost si vybrat přibližnou délku a rozsah focení Vaší svatby. Pokud máte zájem již o focení příprav nevěsty (líčení, česání, oblékání do svatebních šatů), je vhodné vybrat pro toto focení co nejsvětlejší místnost, líčení a česání by mělo probíhat u okna. Je fajn, pokud je v místnosti velké zrcadlo.

V případě deště nevěšte hlavy, vše se dá.  Můžeme použít průhledný deštník a vy si obstarejte barevné gumáky a Vaše fotografie budou zase trošku jiné.

Portréty se snažím fotit co nejpřirozeněji. Ráda bych, aby ta chvíle nebyla jen o focení, ale chvílí, kdy si dvojice ve spěchu svatebního dne možná poprvé užije sama sebe. Vydechne se…nadechne se a užije si teď a tady jeden druhého. Objetí a krásné projevy lásky….v tuto dobu vznikají ty nejkrásnější fotky. Ptáte se kde? Příroda je k tomu nejlepší místo. Podvečer zase nejlepší doba. Když to jde, moc do focení nezasahuju, občas Vás jen poprosím, abyste se zastavili, abyste se věnovali jeden druhému… Někteří z Vás se ale cítí jistěji, když je navedu o něco víc :).

Na Vás záleží, kolik času fotkám v přírodě věnujeme. Obvykle stačí půl hodiny. Na tomto se předběžně domluvíme na schůzce před svatbou, případně to přizpůsobíme dané situaci a okolnostem až na místě.

Portrétní focení novomanželů je vhodnější směrovat až po společném obědě nebo k večeru, kdy je o všechny svatebčany postaráno a nemáte tak hlavu z toho, aby se na novomanžele nečekalo. Také nám pomůže, když na toto portrétní focení již bude domluven asistent (nejlépe svědkyně), který pomůže při focení (přidrží závoj, odrazovou desku,..).

Pravdou je, že nejpřirozenější fotografie vznikají venku, proto doporučuji co nejvíce Vašich svatebních okamžiků dokumentovat právě venku (společné a skupinkové fotky, krájení dortu, tanec,…)

„Sňatek není happy end, to je teprve začátek.“

-Federico Fellini-